fbpx

Kategori: Müşteri Stratejisi

Sosyal Medya İçerik Takvimi Nedir?

Sosyal medyada paylaşılacak olan fotoğraf, video, yazı gibi içeriklerin yayınlanma sürecini ve yayınlandıktan sonraki performans analizini kapsayan bir takvim örneğidir.
Bu takvim genel olarak sosyal medya üzerinden içerik yayınlayarak çalışmalarını yürüten şahıslar ya da firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Özellikle sosyal medya uzmanlarının ve içerik pazarlama uzmanlarının vazgeçilmezi olan sosyal medya içerik takvimi, içeriklerin
hazırlanmasından yayınlanmasına kadar olan sürecin planlanmasına yardımcı olur. Kısaca;
Planlama,
Oluşturma süreci,
Yayınlama süreci,
Ölçümleme,
İstatistik,
Aksiyonların belirlenmesi gibi öğelerden oluşur.

Devamı İçin

Alan Adı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Alan adınız akılda kalıcı olsun.

Çünkü web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar için hafızalara kazınacak bir alan adı seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Uzun alan adı akılda kalıcılığı azaltır.

2- Sektörünüzle ilgili alan adı belirleyin.

Alan adı seçimi yaparken hizmet verdiğiniz sektörü belirtecek isimler seçmeye özen gösterin.

3- İngilizce karakter uyumuna dikkat edin.

Alan adı satın alırken Türkçe harflerle uyumlu olması kişilerin daha rahat arama yapmalarına yardımcı olur. İngiliz alfabesinde bulunmayan harfler seçmemeye dikkat edin.

4- SEO ile uyumlu isimler belirleyin.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile uyumlu isimler belirleme işi; anahtar kelime analizleriyle gerçekleştirilebilir. Arama motorunda en çok aranan kelimeleri belirledikten sonra, oluşturacağınız alan adını bunlar arasından seçmek avantaj sağlar.

5- Alan adının geçmişini kontrol edin.

Satın almayı düşündüğünüz alan adı daha önce kullanışmış olabilir. Alan adının daha önceki kullanım amacını kontrol edin. Daha önce kötü amaçlı kullanılmış alan adları, ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Devamı İçin