fbpx

Kategori: Genel

E-ticaret nedir?

Alıcı ve satıcı için en iyi seçenektir. Alıcı istediği ürünü zaman ve mekan tanımaksızın sipariş edebilir.
E-ticaret üzerinden satış yapan satıcı ise şirket bütçesinden büyük derecede kar sağlayabilir ve çok daha geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

E-ticaretin avantajları:

  • Satıcılara evden ticaret yapabilme şansı sunması.
  • Stoksuz satış yapabilme seçeneğiyle depo ve stok maliyetlerini en aza indirmesi.
  • Ürün açıklamaları ve ürün hakkındaki detayların açıklayıcı bir şekilde yapılabilmesi.

Tabikide avantajları kadar dezavantajları da mevcut:

-Ürün kargo aşamasındayken yaşanabilecek sıkıntılar.
-Pazaryerlerinde artan rekabet ve uyum sağlama zorlukları.
-Pazaryerlerinde satıcılar için yüksek komisyon oranları.

Devamı İçin

Pera Danışmanlık Uzman Kadrosu ile Gelişmekten Geri Kalmayın!

Pera Danışmanlık kaliteli hizmet, bilginin doğru ve yerinde paylaşımı, dürüstlük ve pozitif yaklaşım ilkelerini benimsemiştir. Kurulduğu 1997 yılından beri danışmanlık alanında hizmet vermektedir. Bu amaçla çeşitli eğitimler vermektedir. Faaliyet göstermeye başladığı ilk yıllarda müşterilerinin bulunduğu sektördeki gelişimleri, ürün ve hizmet kalitelerinin artırılması için etkin yönetim sistemleri kurmuştur. İlerleyen yıllarda kadrosunu ve faaliyet alanını genişleterek aile şirketleri için çalışmalar yapmış, şirketlerin çalışma izni, çalışma ruhsatı ve işletme belgesi alması için çalışmıştır. Pera Danışmanlık kadrosunda tecrübeli hukukçular, çevre, kimya ve makine mühendisleri ile öğretim görevlileri bulunmaktadır. Sağlam kadrosuyla iş sağlığı ve güvenliği, risk analizi, atık yönetimi, çevre ve iş hukuku zorunluluklarının yerine getirilmesi konusunda eğitimler vermektedir. Günümüzde iş dünyasının küreselleşmesi büyümeyi zorunlu hale getirmiştir. Bu amaçla kurumsallaşma yoluna giden bir şirket belirli zorluklarla karşılaşabilir. Pera Danışmanlık yolunuza çıkan engelleri aşmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Aile şirketlerinin kurumsallaşması, gelişip büyümesi demektir. Bu büyümeyi yönetim kadrosundaki kişilerin eş dost olması, buna bağlı olarak da yeterli bilgi ve deneyime sahip olmamaları engellemektedir. Aile şirketlerinin kurumsallaşması eğitimi ile yeni stratejilerin belirlenmesi, dokümantasyonların düzenli olması, yeniliklerin takip edilmesi, iş akışının belirli bir sisteme oturtulması, karar alma sürecinin profesyonel bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede iş takibi daha düzenli yapılır. Aile bireylerinin ve diğer çalışanların iş konusunda eğitimler almaları ile profesyonellik artar. Bu eğitimlerle kurumsallaşma yolunda sağlam adımlar atılmış olur. Neyi neden yaptığını bilen bilinçli çalışanlar sayesinde daha üretken faaliyetler gerçekleştirilir. Kurum kültürü oluşturulur ve marka imajı müşterilere ve rakiplere yansıtılmış olur.

İş yerleri için bireysel alınan eğitimler de büyük önem taşımaktadır. Kendini geliştiren, değişime açık çalışanlar firmanın büyümesi yolunda etkili olmaktadır. Pera Danışmanlık kişisel gelişim eğitimleri de vermektedir. Bu amaçla; profesyonel satış becerilerinin geliştirilmesi, ileri satış teknikleri ve uygulamaları, profesyonel iletişim becerilerinin geliştirilmesi, profesyonel yaşamda kişisel kalite, müşteri ve hizmet odaklı iletişim becerileri ve eğiticinin eğitimi gibi faydalı eğitimler alınabilmektedir.

Devamı İçin

Lorem Ipsum Nedir?

Lorem Ipsum, en basit haliyle yapılan yazılı çalışmalarda yazının nasıl görüneceğini
anlayabilmemiz için kullandığımız taslak bir metindir. Kullanan insanlar uzun yıllar bunun anlamsız kelimelerden oluşan bir metin olduğunu düşündüler.
Fakat Lorem Ipsum, M.Ö. 45 yılında Çiçero tarafından yazılan “İyi ve Kötünün Uç Sınırları” kitabının bir paragrafıdır.

Lorem Ipsum yazısı örneği:
“Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor
incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud
exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat”.

Devamı İçin

Online Pazaryeri Nedir?

Online Pazaryerleri alıcılar ile satıcıları online ortamda bir araya getiren platformlardır. Bu platformlar da satıcılar ürünlerinin sergilenmesini ve satışını sağlarken alıcılar da ilgilendikleri ürünleri istedikleri gibi inceleyip karşılaştırabilirler.

Ürün Satışı yapanlar için avantajlar :

-İnternetten satışa başlamak için kolay bir yoldur.
-Pazaryerleri 24 saat açık bir mağaza hizmeti verirler.
-Pazarlama giderleri açısından daha ekonomiktir.
-Marka bilinirliğini artırır.
-Yurtdışı satışları için yeni fırsatlar sağlar.

Müşteriler için avantajlar :

-Pazaryerleri 24 saat açık oldukları için, günün her saati alışveriş imkanı sağlarlar.
-Müşteri sadece tek bir mağaza yerine bir çok mağazanın ürünlerini tek bir çatı altında görür.
-Ürünü daha önce alanların yorumlarını okuyup satın almayı düşünülen ürün ve satıcı hakkında daha geniş bilgi sahibi olunmasına olanak sağlarlar.

Devamı İçin

Alan Adı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Alan adınız akılda kalıcı olsun.

Çünkü web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar için hafızalara kazınacak bir alan adı seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Uzun alan adı akılda kalıcılığı azaltır.

2- Sektörünüzle ilgili alan adı belirleyin.

Alan adı seçimi yaparken hizmet verdiğiniz sektörü belirtecek isimler seçmeye özen gösterin.

3- İngilizce karakter uyumuna dikkat edin.

Alan adı satın alırken Türkçe harflerle uyumlu olması kişilerin daha rahat arama yapmalarına yardımcı olur. İngiliz alfabesinde bulunmayan harfler seçmemeye dikkat edin.

4- SEO ile uyumlu isimler belirleyin.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile uyumlu isimler belirleme işi; anahtar kelime analizleriyle gerçekleştirilebilir. Arama motorunda en çok aranan kelimeleri belirledikten sonra, oluşturacağınız alan adını bunlar arasından seçmek avantaj sağlar.

5- Alan adının geçmişini kontrol edin.

Satın almayı düşündüğünüz alan adı daha önce kullanışmış olabilir. Alan adının daha önceki kullanım amacını kontrol edin. Daha önce kötü amaçlı kullanılmış alan adları, ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Devamı İçin

Front Ve Back End Nedir?

Front-End Nedir?

Türkçe karşılığı “ön yüz”dür. Yapılma aşamasındaki bir web sitesinin ön yüzünü HTML, CSS ve JavaScript gibi teknolojileri kullanarak web sitesinin görsel tarafını oluşturan kişilere ise ön yüz geliştiricisi denir. Web sitesinde kullanılacak renkler, içeriklerin yerleşimi, yazı tipinin seçilmesi ve uygulanması gibi birçok görevi bünyesinde barındırır.

Back-end Nedir?

Türkçe karşılığı “Arka-yüz”dür. Arka-yüz çalışması sistemin mimarisini oluşturan, veri tabanı yönetimini planlayan, sunucu ayarlamalarından sorumlu, sistemin maksimum seviyede verimli ve hızlı çalışmasını sağlar.Arka-yüz teknolojilerinide Python, PHP, Ruby, Java, C#, ASP.NET, MySQL, MS Sql, MongoDB diye özetleyebiliriz.

Devamı İçin

Neden Bir Web Siteniz Olmalı?

Web sitenin tanımını yapmak gerekirse;


internet ağında barınan grafik tasarım ve web yazılım dilleriyle şekillendirilmiş bir tanıtım ve paylaşım biçimidir.

1-Mevcutta var olan ürün ve hizmetinizi tanıtabilirsiniz.


2-Gelecekte ortaya çıkaracağınız ürün ve hizmeti tanıtabilirsiniz.


3-Müşterilerinizle etkileşimi arttırabilirsiniz.


4-Sektörünüze göre müşterilerinize hızlı ve konforlu bir e-mağaza deneyimi yaşatabilirsiniz.

5-Mevcut müşterilerinize ek olarak arama motorunun yüksek kullanıcı kitlesinden potansiyel taşıyan kullanıcıları, müşteri portföyünüze ekleme şansını yakalayabilirsiniz.

6-İnternette ulaşılabilir ve doğru bir şekilde var olarak daha profesyonel, yenilikçi ve güvenilir bir imaj sergileyebilirsiniz.

Devamı İçin

PERA DANIŞMANLIK

Pera Danışmanlık; kurulduğu 1997 yılından beri danışmanlık hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti ve dürüstlük ilkelerini kendine vizyon edinmiştir. Sektörde kimya, mühendislik, hukuk gibi alanlarda hizmet veren firmaların belirli standartları sağlamaları gerekir. Şirketler sağlamaları gereken standartları bu alanda danışmanlık ve eğitimler alarak öğrenmektedirler. Pera Danışmanlık tecrübeli hukukçular, mühendisler ve öğretim görevlilerinden oluşan kadrosuyla hizmet vermektedir.

Aile şirketlerinin kurumsallaşması, şirketin faaliyet alanlarını genişletmesi için önemlidir. Pera Mühendislik aile şirketlerinin kurumsallaşması için gerekli eğitimleri vermektedir. Bir şirketin kurulması ve faaliyete geçebilmesi için çalışma izni, çalışma ruhsatı ve işletme belgesi alması gerekmektedir. Tüm bu süreçleri firmanız adına Pera Danışmanlık titizlikle yürütmektedir. Büyümekte olan firmalar için risk analizi yaptırmak önemlidir. Bunun en temel nedeni önceden tedbir almaya olanak sağlamasıdır. Sağlık ve güvenlikle ilgili kanunlar gereği tüm işletmelerin düzenli aralıklarla risk analizi yaptırması gerekmektedir. Siz de firmanız için risk analizini Pera Danışmanlık’a yaptırabilirsiniz.

Günümüzde iş yerlerindeki zorlu rekabet ortamı kişisel gelişime önem vermeyi zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle şirketlerin mühendis ya da yönetici kadrolarında çalışanlar kişisel gelişim eğitimleri almaktadırlar. Bu eğitimlerden bazıları; profesyonel satış becerilerinin geliştirilmesi, profesyonel yaşamda kişisel kalite, sunum teknikleri ve geliştirilmesi, profesyonel yönetici asistanlığıdır. İşletme içerisinde seri üretim varsa, üretimde verimliliği artırmak için de çeşitli eğitimler alınarak uygulanabilir. Bu eğitimlerin başında zaman yönetimi gelmektedir. Zaman yönetimi eğitiminde şirketin ve çalışanların zamanı nasıl kullandığı sorgulanarak yeni bir zaman yönetimi anlayışı inşa etmek amaçlanmaktadır. Zamanın verimli kullanılması işletmede kısa sürede daha fazla iş ortaya koyulmasına yardımcı olur. Alınabilecek bir başka eğitim de süreç iyileştirmedir. Süreç iyileştirme şirketin daha etkili sonuçlar alabilmesi için önemlidir. Süreç iyileştirmeye giden bir firma var olan süreçlerini optimize ederek daha verimli projeler gerçekleştirir. 5S de üretimde verimliliği artırabilecek temel eğitimlerden biridir. Bu eğitimle 5S’in adımlarını şirketinize nasıl uygulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece şirketin kalite değerleri yükselirken, harcamaları azalır ve çalışma güvenliği kesin olarak artar. 5S işyerindeki düzensizliği ve karmaşayı girerek olası kaza ve zaman kaybının önüne geçmektedir. Siz de firmanız için en iyisini istiyorsanız Pera Danışmanlık’tan yardım alabilirsiniz.

Devamı İçin